Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Meksisë, konfiskohen 7.1 ton kokainë/ Përfundojnë në pranga 10 trafikantë (foto)

Nga Ejona 0

7.1 ton kokainë janë shkarkuar nga rojat bregdetare këtë të premte, sasi kjo e konfiskuar në gjashtë operacione të veçanta në brigjet e Meksikës dhe Amerikës Qendrore e Jugore.

Gjatë operacionit antidrogë janë arrestuar 10 trafikantë, kombësitë e të cilëve nuk bëhen ende me dije do të ndiqen penalisht në Shtetet e Bashkuara.

Vlera e kokainës mund të arrij në 190 milionë dollarë, nëse do të shitej në doza të vogla. Operacionet antidrogë të autoriteteve amerikane janë zhvilluar për një periudhë 7 mujore.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej