Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Mbërrin në Rinas kardinali Troshani: Të përhapim vëllazërinë

Nga Rexhina Biba 0

asf-655x356

Ka mbërritur në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit, kardinali Ernest Troshani, i cili është pritur nga kryeministri Edi Rama si dhe përfaqësues të Kishës Katolike në vend.

Troshani është shqiptari i dytë që shpallet kardinal nga Papa.

Troshani: Bashkëpunim me veprat tona për të mirën dhe për përhapjen e vëllazërisë me njëri-tjetrin. Zoti pastë mëshirë për të gjithë dhe shpërblimi është për të gjithë.

Ai deklaroi se nuk i kishte shkuar ndërmend se do të bëhej kardinal, ndërsa dërgoi edhe një mesazh për shqiptarët.

Troshani: O Zot, shëndet dhe men’ për të gjithë për një qëllim të shenjtë, për të mirën e të gjithë vëllezërve, për rimëkëmbjen e popullit shqiptar. Veprat e mira e ndjekin shpirtin ngado që shkon.

Papa Françesku e shpalli atë kardinal në meshën e së djelës.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>