Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Masakrimi i qenit me sëpatë, Elton Deda: Ja çfarë mostrash mban atdheu ynë i dashur

Nga Klodiana 3

Lidhur me videon ku një 14 vjeçar masakronte me sëpatë qenin e tij deri në momentin që ai ka ngordhur, ka reaguar edhe këngëtari i mirënjohur Elton Deda.

Me anë të një postimi në facebook, Deda shkruan se “ja çfarë mostrash mban atdheu ynë i dashur”.

Postimi i Eltonit:

Ja çfare monstrash mban atdheu yne i dashur. Shikoni pak çfare i ben ky plere nje kafshe te lidhur qe per me teper po i gezohet takimit. Shoqeria e filmon. Po e shperndaj per sensibilizim, sepse bera keq qe e pashe kete menxyre.

Loading...

Komente (3)

  1. Te arrestohen monstrat dhe te kerkohen provat pasi ata mund te kene vrare kafshe te tjera me ate sopate.
    Denimi me burgim te perjeteshem per ata qelbesira eshte shume pak.
    Te arrestohen dhe prinderit e tyre dhe te behen publike emrat dhe fytyrate ketyre krimneleve ne te gjithe shqiperine.

  2. Nuk kane faj monstrat……i leshojne prinderit neper rruge,i edukojne me idene se te fortet jane ata qe bejne ligjin,policia nuk mer e jep informacionet qe vine nga komuniteti,keta perbindesha provojne aftesine per te vrare…por …..ky eshte veprimi i fundit,pas nje rruge te gjate edukimi.Sistemi arsimor nuk ben detyren e edukimit por merret me kurse private apo me shitje dipllomash.Shembullin me te mire ata e shikojne cdo dite,me vetura te blinduara,me para,me vila apo super vila……Jo keta femije por edhe te riturit jane te shokuar dhe jane gati ti ndjekin ata e jo me femijet.Meqe je artist……qe nenkupton edhe nje kulture te gjere…..mu kujtua ajo thenia e Cekes se Beratit….- Hajde o kusho te hyme ne cmendine,se do nxjerin te cmendurit se jane bere shume dhe do fusin te mencurit se jane pake.Hajdo o kusho vemi shpejt qe te zgjedhim nje dhome te mire se do ngelemi ne koridor.Pse habitesh o mjeshter……ne vendin tone u bene deputete banditet e denuar me burg dhe u desh gjithe ajo lufte per ti nxjere jashte,kishte edhe nje deputet qe ishte edhe antar i komisionit parlamentar per sigurine.Atehere cfar shembulli do u japim femijve…shembujt e banditeve te sukseseshem apo te njerzve te ndershem qe mezi ushqejne familjen e tyre dhe qe ne zhargonin e rrugaceve quhen ” Pabuksa ” 80 VJET ME PARE…..SHKRIMTARI I SHQUAR MIGJENI SHKRUANTE ” ME MIRE DERR I KENAQUR APO SOKRAT I VUAJTUR ” E pra keta femije nuke duan te jene Sokrate te vuajtur.

  3. Bajga m… m..ash, fundërrina të ndyra

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej