Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Largimi i nënstacionit në qendër krijon defekte në Tiranë

Nga Klodiana 0

Në disa zona të Tiranës është ndërprerë energjia elektrike. Kjo ka ndodhur për shkak të ndërhyrjeve në linjat nëntokësore të subjekteve private.

Zhvendosja e nënstacionit elektrik në qendër të kryeqytetit  i ka çuar flukset e energjisë në nënstacionet e tjera, duke bërë që çdo ndërhyrje sa do e vogël që bëhet të krijojë probleme në furnizmin e konsumatorëve.

Deri në fund të nëntorit pritet që të bëhet zhvendosja e nënstacionit të qendrës. Më pas Tirana do i rikthetet regjimit me katër nënstacione çka jep më shumë siguri në furnzimin me energji.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej