Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

La Liga/ Reali shkatërron Celta Vigon, siguron vendin e parë (film)

Nga Klodiana 0

Real Madrid ka shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e parafundit drejt titullit kampion në La Liga.

Portugezi Ronaldo realizoi dy golat e parë në këtë takim, ndërsa vendasit shkurtuan diferencën me Guidettin edhe pse pak më herët kishin mbetur me një lojtar më pak, pas daljes me kartonin e kuq të Aspas.

Por vetëm një minutë pas golit të vendasve, francezi Benzema shënoi golin e tretë, e në fund Kroos e vulosi rezultatin në 1-4.

Kjo fitore e çon në tre pikë diferencën e ekipit të drejtuar nga Zidane ndaj Barcelonës, kur ka mbetur edhe një ndeshje nga fundi, të cilën Reali do ta luajë ndaj Malaga-s, ku edhe një barazim do t’i mjaftonte të shpallej kampion.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej