Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Kukan: Shqipëria zhvillon zgjedhjet, Maqedonia formoi qeverinë

Nga Klodiana 0

Eurodeputeti Eduard Kukan ka reaguar për zhvillimet e fundit politike në rajonin e Ballkanit.

Me anë të një postimi në twitter, Kukan tha se Shqipëria dhe Maqedonia e rëndësishme është që momenti nuk është humbur.

“I lumtur që Maqedonia dhe Shqipëria ecin para drejt zgjidhjes së krizave të tyre politike. Ka qënë një javë e lajmeve të mira. Tani e rëndësishme është që momenti nuk është humbur. Shqipëria do të mbajë dy zgjedhje, Maqedonia formimimin e qeverisë. Të dyja janë thelbësore për kthimin në rrugën e anëtarësimit në BE”, shkruan Kukan.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej