Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kryeprokurorja Marku takim 45 minuta me ambasadoren Vlahutin në zyrë

Nga Media 0

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka zhvilluar një takim me Kryeprokuroren Arta Marku, në Prokurorinë e Përgjithshme dhe është i pari mes tyre që pas marrjes së detyrës si Kryeprokurore.

Mësohet se takimi nisi në orën 16:00 dhe zgjati rreth 45 minuta.

Pas takimit Ambasadorja e BE nuk është prononcuar për mediat pas takimit, por mësohet se në fokus të bisedës ka qenë Vettingu në Prokurori dhe hetimi i dosjeve të nxehta.

Ambasadorja Romana Vlahutin rikthehet në Prokurorinë e Përgjithshme pas rreth tre vitesh për shkak të përplasjeve me ish-kryeprokurorin, Adriatik Llalla.

Që pas marrjes së detyrës së re, Arta Marku ka zhvilluar disa takime me ambasadorët e akredituar në Tiranë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej