Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Kolumbi/ Aksident i rëndë ajror, rrëzohet avioni me 81 persona në bord

Nga Rexhina Biba 0

Një avion me 81 pasagjerë ne bord dhe nëntë anëtarë të ekuipazhit është përfshirë në një aksident të rëndë ajror në Rionegro të Kolumbisë.

Vetëm 6 persona mendohe t’i kenë mbijetuar kësaj tragjedie.

Avioni ishte nisur nga aeroporti Viru i Bolivisë, ndërsa njoftimin për ndihmë pilotët e kërkuan në kullën e emergjencës në zonën e La Keha.

Në mesin e personave në bord ndodheshin edhe lojtarë të skuadrës braziliane të futbollit Chapecoense, për të cilët tashmë në rrjet po qarkullon edhe një video e çasteve para nisjes në aeroport. Kjo skuadër po udhëtontë në Kolumbi për t’u ndeshur me Atletico Nacional në finalen e Kupës së Amerikës Latine.

Shkaku i këtij aksidenti mendohet të ketë qenë moti i keq me reshje intensive dhe stuhi.

12345

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej