Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kampi i refugjatëve, ministri gjerman Roth: Shqipërisë nuk i është vënë asnjë kusht

Nga Klodiana 0

Kur u përfol se Shqipëria kishte pranuar që kishte kapacitet për të pritur refugjatë sirianë në vendin tonë, si një nga kushtet që kishte vendosur edhe Gjermania për çeljen e negociatave, ministri i Shtetit për Çështje Evropiane në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur qartë.

Në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë me ministrin Ditmir Bushati, Roth tha se Shqipërisë nuk i është vendosur asnjë kusht, as për mbylljen e rrugëve për emigrantët, apo dhe për ngritjen e kampeve.

“Nuk i kemi vendosur asnjë kusht Shqipërisë për mbylljen e rrugëve për emigrantet, apo vendosjen e kampeve. Ne jemi menduar të gjejmë një zgjidhje të përbashkët për azilkërkuesit dhe emigrantët. Shqipëria dhe Maqedonia janë të mirëpritura të japin kontributin e tyre”, tha ai.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej