Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Juve i bën presion Napolit, Ajeti protagonist në fitoren e Krotones (film)

Nga Klodiana 0

Janë mbyllur sfidat që startuan në orën 15:00 në Seria A, të luajtura për javën e 17-të. Juventusi ka fituar me rezultatin e thellë 3-0 në fushën e Bolonjës me golat e Pjanic, Maxhukic dhe Matuidit. Krotone e Ajetit ka marre një fitore të vlefshme 1-0 në shtëpi ndaj Kievos, ndërsa vetë mbrojtësi i Kombëtares ishte protagonist me një asist.

Sasuolo ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën e Sampdorias, me një gol të Matrit në minutën e 90-të.  Ndërsa Fiorentina ka zhgënjyer tifozët e saj me barazimin pa gola ndaj Xhenoas.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej