Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

Impianti në Mbrostar, prefekti takon banorët: Vendimi i këshillit bashkiak nul

Nga Rexhina Biba 0

Disa banorë të Mbrostarit të cilët prej gati një muaj protestojnë kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve, kanë takuar sot prefektin e qarkut Xhevit Bushaj.

Bushaj ka qetësuar banorët duke i thënë se vendimi i Këshillit Bashkiak të Fierit për ndërtimin e impiantit është nul, pasi nuk është zbardhur nga bashkia dhe nuk ka shkuar për prefekturë për tu firmosur.

Protestat në Fier/ Prefekti: Nuk do e firmosë vendimin e Këshillit bashkiak për landfillin

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej