Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Humb jetën në paraburgim aktivisti i Vetëvendosjes

Nga Klodiana 0

Aktivisti i Vetëvendosjes, Astrit Dehari ka ndërruar jetë në rrethana ende të paqarta në burgun e Prizrenit.

Shërbimi Korrektues i Kosovës deklaroi se në bashkëpunim me institucionet tjera përgjegjëse së shpejti do të japin raport për rrethanat dhe detajet e këtij akti tragjik”, thuhet në një njoftim të institucioneve të Kosovës..

Bëhet me dije se policia e Prizrenit thotë se viktima ka përdorur disa ilaçe e më pas ka rënë në koma.

Të gjitha ekipet policore së bashku me prokurorin kanë dalë ne vendin e ngjarjes dhe janë duke u kryer procedurat e nevojshme,” tha Nexhmi Krasniqi, drejtor i Policisë së Prizrenit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej