Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Gomonia drejt Salentos, sekuestrohen 734 kg marijuanë

Nga Klodiana 0

Gjatë natës, Guardia di Finanza ka bërë të mundur  asgjesimin e  një sasi tepër e madhe marijuane, të cilën do e kalonin në kanalin e Otrantos.

Policia italiane ka bërë të mundur indetifikim dhe arrestimin e 3 shqiptarë, të cilët transportonin me anë të një gomoneje mbi 700 kg marijuanë. Në bordin e saj ndodheshin 3 skafistë shqiptarë dhe 734 kilogramë drogë e llojit hashash.

Droga e sekuestruar kap një vlerë të përafërt tregu prej 7 milionë eurosh.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej