Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët tregojnë çka s'duhet, e fshehin atë çka e di e tërë bota."

- At Gjergj Fishta   

Gentiana Sula propozohet kryetare për hapjen e dosjeve të sigurimit të shtetit

Nga Skenderi 0

Zv/ministrja e Mirëqenies Sociale e Rinise, Gentiana Sula, gjate nje mbledhje te Komisionit Parlamentar te Shendetesise.	/r/n/r/nDeputy Minister of Youth and Social Welfare, Gentiana Sula, during a session of Labour, Social Issues and Health Parliamentary Committee.

Komisioni Parlamentar i Ligjeve në shumicën e tij ka propozuar Gentiana Sulën si kryetare të Autoritetit të hapjes së dosjeve të sigurimit të shtetit.

Seanca në Komisionin e Ligjeve u zhvillua vetëm me praninë e mazhorancës pasi opozita nuk ishte e parnishme në mbledhje sepse me herët ka kundërshtuar përbërjen e komisionit.

Kandiatura e Gentiana Sulës pritet të votohet në parlament.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>