Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Fitore e pastër në transfertë për Partizanin

Nga Klodiana 0

14691059_561955653998835_3262140535078100292_n

Partizani arrin fitoren në trasnfertën ndaj Laçit me rezultatin 0-2. Trajnieri Sulejman Starova e nis me fitore aventurën në pankinën e Partizanit.

Ekuban protagonisti i ndeshjes me dy golat e tij në fundin e pjesë së parë dhe sërish ai në pjesën e dytë me këtë dygolësh i ka siguruar këtë 3 pikësh të rëndësishëm Partizanit.

Partizani është në njëjtin hap me Skënderbeun kryesues dhe rikthehet në vendin e dytë në kuotën e 11 pikëve, 7 më pak se kampionët, pas 6 javësh kampionat.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>