Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Elefanti i vogël ndihmon njeriun që i shpëtoi jetën e tij/ video

Nga Klodiana 0

elephant-rescues-friend_650x400_51476707304

Elefanti i vogël Kham La, hidhet në lumë për të shpëtuar jetën kujdestarit të tij i cili i ka shpëtouar jetën para disa vitesh. Video tregon lidhjen e mrekullueshme mes Kham LHA, elefantit, dhe trajner i tij, Darrick.

Videoja është kapur në Parkun Natyror elefant në pjesën veriore të Tajlandës ku trajnieri Darrick është mirë me shëndet. Ai thjesht po luante por elefanti Kham nuk mund të rrezikonte jetën e tij, dhe mendon Darrick ka nevojë për ndihmë. Pra, elefanti nxiton për të shpëtuar njeriun e tij, pothuajse sikur të ishte një veprim refleks.

Është e pabesueshme të shohësh  elefantin e vogël të notojë drejt trajnierit të tij dhe për ta shpëtuar atë.

Kjo mund të na tregojnë se kur ne trajtojmë kafshët me dashuri, ata gjithmonë të paguajnë përsëri me dashuri”

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>