Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“El Classico” i parë për 2019, ja vendi dhe data kur do të luhet

Nga Klodiana 0

Presidenti i La Liga, Javier Tebas ka konfirmuar datën se kur do të zhvillohet “El Classico” me Real Madrid dhe Barcelonës.

Në “Santiago Bernabeu” do të zbresin skuadrat më të mëdha në Spanjë me 2 mars, ndërsa ora për këtë ndeshje do jetë në 20:45.

Ndeshja e parë në “Camp Nou” u zhvillua në orën 16:15, për faktin e thjeshtë për të kapur audiencë në të gjithë botën , po ai vendim shkaktoi polemika të mëdha.

Në atë sfidë Barcelona dominoi totalisht duke e shkatërruar skuadrën e Jurgen Lopetegui në atë kohë me rezultatin 5-1.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej