Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E moshuara e ngatërron me gruan e Macron, reagimi i Merkel (film)

Nga Klodiana 0

Gjatë festimeve në Paris për 100 vjetorin e paqes pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore, përveç takimeve të liderëve politikë botërorë kishte edhe skena që dilnin jashtë protokollit.

Ndërkohë që presidenti i Francës, Emanuel Macron, takon një grua 100-vjeçare e lindur në të njëjtin vit kur kishte mbaruar Lufta e Parë, ajo shprehet se “kjo është fantastike”. “Është fantastike”, thotë gruaja e moshuar, “që t’i jap dorën presidentit të Republikës”.

Ndërkohë gjatë fotos ajo duke dashur të kuptojë se me kë ishte afër e pyet kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel, nëse ajo ishte zonja Brigitte Macron. “Ju jeni zonja Macron”, i drejtohet 100-vjeçarja franceze Merkelit. Por, Angela Merkel i përgjigjet në mënyrë shumë të sjellshme se ishte kancelarja e Gjermanisë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej