Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Donald Lu sjell atmosferën e festave, relaks pas Vettingut

Nga Klodiana 0

Në një vit jo pak të vështirë, me shumë zhvillime politike dhe në mënyrë të veçantë me fokus tek reforma në drejtësi,Ambasadori Amerikan Donald Lu dhe stafi iu bashkuan atmosferës së festave të fundvitit.

Në këtë video ata shfaqen me instrumenta muzikorë fëmijësh në duar dhe veshjet me ngjyra festive dhe kanë risjellë një version aspak tradicional të këngës së fundvitit për fëmijë “Ja na erdhi Viti i Ri”.

Stafit të Ambasadës Amerikane në Tiranë i është bashkuar një grup muzikor nga Elbasani, ALAR Band, që uron një vit të ri të mbarë për të gjithë shqiptarët.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej