Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Dhuna ndaj grave, Klosi prezanton fushatën: “Unë zgjedh të jetoj pa dhunë”

Nga Skenderi 0

Ministri i Mirëqënies Sociale dhe Rinisë Blendi Klosi ka prezantuar  sot fushatën sensiblizuese kundër dhunës ndaj grave “Unë zgjedh të jetoj pa dhunë”.

Ministri Klosi ka deklaruar se synimi i kësaj strategjie është që mekanizmi i mbrojtjes nga çdo shfaqje të dhunës të kthehet në një zgjedhje të natyrshme për viktimat

Gjithashtu Klosi bëri apel që të ngrejmë zërin, të mos heshtim por të denoncijmë dhunës ndaj gruas dhe fëmijëveFamilja është shumë e vlefshme për tu dëmtuar, gruaja dhe fëmija janë të shtrenjtë për tu dhunuar.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej