Ka than' i moçmi: 

Kjoft mallku ai bir shqyptari qi ket gjuhë t'perëndisë trashëgim q'ia la i pari trashëgim s'ia len ai f'misë."

- At Gjergj Fishta

Cristiano Ronaldo rinovon kontratën me Real Madrid

Nga Klodiana 0

Cristiano Ronaldo ka nënshkruaj kontratën  e re me Real Madridin. Klubi mbretëror ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me portugezin për vazhdimin e kontratës deri më 30 qershor 2021.

Me kontratën e re, Ronaldo është tashmë futbollisti më i shtrenjtë në futboll. Në deklaratën e tij për mediat ai ka thënë “Dëshiroj të luaj futboll edhe pasi kjo kontratë të skadojë. Kjo nuk është kontrata ime e fundit ,do të luaj deri sa mosha do të ma lejojë”.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>