Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Çelet panairi i 19 i librit në Tiranë

Nga Klodiana 0

90 shtëpi botuese vijnë me tituj e përkthime të reja në panairin e 19 të librit në kryeqyt. Por edhe këtë panair të radhës ka një problematikë.

Ymeri: Problemi më i madh që ne kemi është që nuk kemi një bashkëpunim me institucionet, jo për fajin tonë. Ne jemi gjithmonë të gatshëm të bashkëpunojmë me administratën në të gjitha nivelet, qoftë në administratën qëndrore, qoftë në administratën lokale”.

Besnik Mustafaj që ndër vite provoi mes kostumit të politikanit dhe penës së shkrimtarit, sjell përvojën e tij.

Besnik Mustafaj: “Përplasja ime brenda vetes time me politikën, kur merresha me politikë aktive, ishte kur nuk arrita të gjeja kohë për të lexuar, jo thjesht kur nuk arrita kohë për të shkruar.Pra nëse arrin një pikë kur njeriu nuk arrin të gjejë kohë për të lexuar besoj se duhet të bëj një zgjedhje të rëndësishme që unë në rastin konkret e bëra”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej