KATEGORI

Telegrama

Rama e përsërit: Nëse negociatat nuk hapen në qershor…

Kryeministri Edi Rama ka shprehur vendosmërinë se nëse nuk hapen negociatat me BE deri në muajin qershor, Shqipëria do të ndryshojë kurs duke u...

Presidenti i KiE në konferencë me Ramën: Shqipëria mund të jetë anëtar i asociuar i BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi gjatë konferencës për shtyp në krah të kryeministrit Rama, se ai do të bëjë gjithçka që të...

Mbledhja e PD/ Zbardhen emrat e propozuar për Presidentin

Në selinë blu vijon mbledhja e grupit parlamentar të PD, në lidhje me zgjedhjen e presidentit të ri të vendit ku deputetët po prezantojnë...

Nano publikon emrat e personave të arrestuar nga FNSH dhe RENEA

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka deklaruar se pas mega operacionit në bashkëpunim me SPAK i finalizuar mëngjesin e sotëm janë vënë...

Negociatat e anëtarësimit/ Parlamenti Evropian voton pro rezolutës për Shqipërinë

Parlamenti Europian votoi me 519 vota pro, 52 kundër dhe 28 abstenim rezolutën për Shqipërinë të raportueses Isabel Santos mbi progresin e Shqipërisë në...

Mbytet anija nga Ancona drejt Shqipërisë, konfirmohen 2 të vdekur, ende 3 të zhdukur

Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në brigjet e Barit, ku  Rimorkiatori “Franco P” është fundosur...

E enjtja e zymtë në rrugët e Shqipërisë, 3 viktima në 3 aksidente tragjike

Tre aksidente tragjike janë regjistruar ditën e sotme  ku si pasojë tre persona humbën jetën ndërsa 4 të tjerë mbetën të plagosur. Rreth orës 04:30...

Plagoset rëndë punëtori shqiptar në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Coreglia Antelminelli, në provincën e Lucca (Itali). Një punëtor shqiptar, i cili ishte i angazhuar...

I bllokuan makinë, sulmohen me thikë dy shqiptarët në Greqi

Dy shqiptarë janë sulmuar me thikë në Greqi e për pasojë njëri prej tyre ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e...

Specialja merr vendimin: Haradinaj dhe Gucati shpallen fajtorë

Dhomat e Specializuara shpallën fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn, duke i dënuar me nga katër vjet e gjysmë burgim dhe me një gjobë...

Lajmet e fundit

Gjyqi në Francë kundër Blinken, Berisha: Çfarë më favorizon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar sot para gazetarëve ecurinë e procesit gjyqësor në Francë kundër Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken. Berisha tha se...

Michel pro “Open Balkan”: Personalisht e mbështes…

Presidentin i Këshillit Europian, Charles Michel, deklaroi nga Tirana se ai personalisht e mbështet Ballkanin e Hapur dhe ftoi të gjitha vendet për t’iu...

Berisha: BE të hapë negociatat me Shqipërinë, të ndahemi nga Maqedonia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar vizitën e kreut të Këshillit Evropian në Tiranë, Charles Michel duke e cilësuar si një dritë jeshile për hapjen...

Rama e përsërit: Nëse negociatat nuk hapen në qershor…

Kryeministri Edi Rama ka shprehur vendosmërinë se nëse nuk hapen negociatat me BE deri në muajin qershor, Shqipëria do të ndryshojë kurs duke u...

Presidenti i KiE në konferencë me Ramën: Shqipëria mund të jetë anëtar i asociuar i BE

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel deklaroi gjatë konferencës për shtyp në krah të kryeministrit Rama, se ai do të bëjë gjithçka që të...