Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Çamëria dhe Janina përshëndesin nga Prishtina

Nga Media 0

Dy vajzat e familjes kosovare që mbajnë emrin nga krahina shqiptare e Çamërisë

Çamëria dhe Janina, janë dy vogëlushe nga Kosova. Janë vajzat e Erald Selcës, nga Prishtina. Ai dhe bashkëshortja e tij i kanë pagëzuar dy bijat e tyre me emrin Çamëria dhe Janina.

Është mjaft i përhapur fenomeni i emrave të fëmijëve kosovarë me emra të qyteteve e krahinave shqiptare. Ka shumë persona në Kosovë me emrin Vlora, Berat, Vjosa, Janina, Çamëria etj. I tillë është edhe rasti i fëmijëve të çiftit Selca. Përmes një mesazhi në facebook, ku është edhe fotografia e bijave të tij, Eraldi ka përshëndetur praninë e kryetarit të PDIU-së Shpëtim Idrizi “N’Kosovë Show”, ku foli për Çamërinë e ku falenderoi përzemërsisht kosovarët për ndjeshmërinë dhe mbështetjen ndaj Çështjes Çame.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej