Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Brenda bandës kriminale që po “terrorizon” Londrën

Nga Media 0

“Është aq e lehtë, sa t’i marrësh një fëmije një karamele”.

Kështu e ka cilësuar grabitjen e një telefoni në rrugët e Londrës anëtari i një bande motoçikletash që grabisin telefona në kryeqytetin anglez.

BBC ka realizuar një dokumentar tejet interesant mbi një bandë grabitësish, të cilët i kanë vjedhur me qindra e mijëra telefona qytetarëve në Londër.

Anëtari i bandës e merr në motorin e tij gazetaren e BBC Livvy Haydock dhe i tregon se si ata zgjedhin “prenë” e tyre.

Ai tregon se qytetarët në stacionet e autobusëve dhe në vijat e bardha janë më të lehtit për t’u grabitur, sidomos kur ata kanë vendosur kufje.

Brenda bandës kriminale që po “terrorizon” Londrën

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej