Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Bregu: Të nisë jetësimi i reformës në drejtësi

Nga Klodiana 0

Deputetja e PD, Majlinda Bregu ka reaguar lidhur me ligjin e Vetting-ut, që kaloi këtë të enjte në Gjykatën Kushtetuese.

“Me halle e mes halleve, prej sot reforma në drejtësi ka shansin real të nisë të zbatohet! Rëndësi tani ka të nisë jetësimi i saj në përputhje me Kushtetutën e vendit dhe standardet perëndimore të zbatimit të ligjit. Pandëshkueshmëria nuk mund të jetë normë e shoqërisë dhe as garancia e politikës (siç është sot) së shëmtuar shqiptare. Mos pastë fatin e reformës zgjedhore!”, ka shkruar Bregu në rrjetin social facebook.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej