Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Brazil, rezulton i zhdukur prej 3 ditësh ambasadori grek

Nga Ejona 0

Ambasadori grek Kyriakos Amoiridis rezulton i zhdukur që prej ditës së hënë, ndërsa ende nuk ka gjurmë të vendndodhjes së tij

Bashkëshortja e Amoiridis, ka konfirmuar për policinë se nuk ka kontaktuar me bashkëshortin e saj që prej ditës së hënë. Atë ditë, ajo tregon se ishin në pushime në shtëpinë e tyre në Nova Iguaçu, dhe pas përfundimit të pushimeve nuk ka asnjë informacion për vendndodhjen e ambasadorit.

Menjëherë policia e Brazilit ka nisur hetimet dhe kërkimet për gjetjen e ambasadorit. Ndërsa Ambasada e Greqisë në Brazil dhe Konsullata greke nuk kanë komentuar rreth vendndodhjes së ambasadorit të tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej