Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Brazil, Pele shtrohet në spital

Nga Klodiana 0

Ish sulmuesi brazilian, Pele është shtruar në spital të enjten në mëngjes pasi i kanë rënë të fikët.

“Në orët e para të mëngjesit të së enjtes, Peles i kanë rënë të fikët dhe është dërguar me urgjencë në spital, në Brazil, ku ka bërë një sërë analizash. Ai do të mbetet akoma nën mbikëqyrjen e mjekëve, por për fat deri tani nuk bëhet fjalë për diçka serioze”, ka thënë në një njoftim Football Writers Association.

Në vitet e fundit shëndeti i tij është përkeqësuar dhe O’Rey është shtruar shpesh herë në spital. Futbollisti brazilian ka probleme me prostatën dhe veshkat, si dhe ka bërë një ndërhyrje kirurgjikale në kolonën vertebrale.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej