Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Brazil, gjendet i pajetë ambasadori grek, ishte zhdukur prej ditësh

Nga Klodiana 0

Një trup i pajetë është gjendur brenda një makine të djegur, e cila ishte marrë me qira nga ambasadori grek në Brazil, Qiriakos Amoridhis. Ministria e Jashtme greke konfirmon se trupi është i përfaqësuesit diplomatik që rezultonte i zhdukur prej disa ditësh.

Policia e Rio de Zhaneiros bëri me dije që dyshohet se ai është marrë peng e në vazhdim është ekzekutuar prej pengmarrësve, të cilët mund t’i kenë vënë flakën makinës. Hetimet po vazhdojnë.

Gjithashtu po punohet për zbardhjen e motiveve të pengmarrjes së mundshme.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej