Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Bayern ndalet sërish në Bundesligë

Nga Klodiana 0

Bayerni nuk ka arritur te fitorja, duke u ndalur në fushën e Eintracht Frankfurt në një barazim 2-2.

Bayerni ka arritur të zhbllokoj rezultatin që në minutën e 10, por vendasit reaguan në fundin e pjesës së parë me anë të Huszti-t duke barazuar rezultatin.

Edhe në fillimin e pjesës së dytë, Bayern-i gjen golin këtë radhë me Kimmich. Kur u mendua se kampionët e Gjermanisë e siguruan fitoren vendasit shënojnë sërish në minutën e 78 me Fabian për 2-2, rezultat që mbeti i pandryshuar deri në fundin e takimit, pavarësisht përpjekjeve të bavarezëve.

Bayerni vazhdon të mbajë vendin e parë në renditje me 17 pikë, dy më shumë se Koln-i i vendit të dytë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej