Autor: Klodiana

Floktore / Nga Klodiana -

RTSH/ Kaçinari: Na shkarkuan pa paralajmërim

Kompozitorët e mëdhenj Shpëtim Saraçi, Edmond Zhulali dhe Alfred Kaçinari janë shkarkuar nga detyra në Radio Televizionin Publik Shqiptar. Pas shkarkimit të tyre Alfred Kaçinari  ka reaguar duke thënë se shkurtimi i…

Floktore / Nga Klodiana -

Alban Skënderaj: Shqiptarët trajtohen si bagëti

Këngëtari Alban Skënderaj ka denoncuar publikisht trajtimin jo njerëzor që bëhet gjatë një fluturimi për shqiptarët. Me anë të një postimi në facebook Skënderaj ka shprehur shqetësimin se si shqiptarët trajtohen si bagëti…

Floktore / Nga Klodiana -

Beyonce: Jam shtatzënë, pres binjakë

Këngëtarja, Beyonce është shtatzëne dhe pret binjakë. Konfirmimin e ka dhënë vetë diva e muzikës në Instagram ku ka postuar një fotografi të saj, ku dallohet barku i fryrë nga…

Rrokull Shqipërisë / Nga Klodiana -

Opozita: Më 18 shkurt nisin protestat

Më 18 shkurt Partia Demokratike do të nisë protestat me qëllim “zgjedhjet e lira dhe të ndershme”. Vendimi i opozitës erdhi pas mbledhjes së kryesisë këtë të mërkurë. Sipas Partisë Demokratike, identifikimi biometrik, votimi…