Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Arrest me burg” për Dashamir Xhikën

Nga Klodiana 1

Gjykata e Elbasanit ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për ish-kreun e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika.

Vendimi është marrë në një seancë maratonë dhe të tensionuar për caktimin e masës së sigurisë ndaj ish-kreut të ARRSh.

Avokatët e Xhikës kërkuan përjashtimin e gjyqtares Idushe Maliqi. Kërkesa e tyre u shqyrtua nga një tjetër gjyqtar i trupës gjykuese, që në fund e rrëzoi atë duke lënë shqyrtimin e masës së sigurisë për të njëjtën gjyqtare.

Seanca më pas vijoi me dyer të mbylluara dhe pa praninë e mediave me kërkesë të Prokurorisë, që tha se do të paraqiste dokumente, bërja publike e të cilave mund të dëmtonte hetimin.

Xhika akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion me rrugën Elbasan-Gjinar.

httpm:http://top-channel.tv/2018/02/04/krimet-e-renda-perforcojne-elbasanin-arrest-me-burg-per-dashamir-xhiken/

Loading...

Komente (1)

  1. hajdut ,vasal i Metes

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej