Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Armando Sadiku rikthehet tek Lugano

Nga Klodiana 0

Tashmë është zyrtare, për herë të trete Armando Sadiku do të vesh fanellën e Lugonos. Sulmuesi i përfaqësueses Shqiptare, i jep fund aventurës me Leventën, skuadër ku nuk arriti të për asnjë moment të linte gjurmë, kjo për shkak të dëmtimeve të shumta të cilët e mbajtën larg fushave të blerta për një periudhe të gjatë.

Rikthimi tek Lugoano ishte një dëshirë e vetë sulmuesit pasi e njeh shumë mirë ambientin në skuadër dhe mbi të gjitha futbollin zviceran ku ka luajtur 95 ndeshje dhe ka shënuar 58 gola . Sadiku kaloi me sukses testet mjekësorë ndërsa para pak minutash u konfirmua edhe zyrtarizimi i këtij transferimi. Pavarësisht se Leveante e la të lirë të largohej, klubi spanjoll ka ruajtur të drejtën për ta riblerë në fund të këtij sezoni.

50396372 290926124941357 4348155286230401024 N

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej