Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Aleatët sërish nën çadrën e Bashës/ Kandidojnë nën siglën e PD-së

Nga Media 0

Ka pak minuta që ka përfunduar takimi i kryetarit të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partive aleate të PD-së e lidhur me zgjedhjet e 25  qershoprit. Basha iu ka paraqitur aleatëve  formulën e  shpëtimit nga ndëshkimi i marrëveshjes së tij me Edi Ramën.  Basha propozoi që partitë aleate, PAA, PR, PBDNJ, PDK, AK e të tjera të mos regjistrohen si parti në zgjedhje por të përfshihen në listën e Partisë Demokratike.  Kjo formulë e konceptuar nga Basha si një konfederatë e së djathtës, është ofruar si një mundësi për t’i shpëtuar ndëshkimit nga mosregjistrimi i partive të vogla në një koalicion me partitë e mëdha, i domosdoshëm për t’u përkthyer në mandate vota e elektoratit të tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej