Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Adnan Januzaj “vrer” ndaj Van Gaal: Më “vrau” karrierën!

Nga Klodiana 0

Mesfushori shqiptar Adnan Januzaj në një intervistë për britaniken “The Mirror” ka treguar arsyen pse u largua nga Manchester United drejt Real Sociedad në Spanjë.

Januzaj tha se karriera e tij do të kishte një ecuri tjetër, nëse Moyes do vazhdonte ta drejtonte Manchester United.

“Van Gaal nuk më la shumë hapësira për të menduar se mund të kisha të ardhme aty. Isha i ri dhe, si i tillë, trajneri duhej të më linte të luaja i qetë dhe të më besonte. Fatkeqësisht, Van Gaal nuk e bëri këtë, duke ma vështirësuar shumë sezonin. Ndryshe isha me David Moyes, pasi ai më besoi që në fillim dhe më jepte mundësi të luaja. E kuptova që me ardhjen e Van Galit karriera ime nuk po progresonte më, kuptova që ai ma ‘vrau’ karrierën. Jam në një moshë të re dhe besoj se kam ende shumë për të dhënë”, – ka thënë Janzuaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej