Ka than' i moçmi: 

"Shqiptarët zbresin prej pellazgëve. Kush mendon ndryshe, në qoftë i huaj është gomar, në qoftë shqiptar është tradhëtar".

                                                                                        -Faik Konica

30 vjet nga emërimi i Fergusonit në stolin e Manchester United

Nga Klodiana 0

Trajneri i famshëm i “djave të kuq”, Sir Alex Ferguson, dje u bënë 30-vjet nga  emërimi i tij në stolin drejtuesit të Manchester United. Ferguson ka fituar 28 trofe të mëdhenj në 27 vite drejtim në “Old Trafford”.

Ferguson u emërua trajner i United 30 vjet më parë. Dhe, siç thonë, pjesa tjetër është histori.

Në retrospektivë kjo mund të duket e çuditshme, se si u priju me sukses të plotë gjigantëve anglezë një njeri, që kishte provuar të drejtonte si trajner vetëm Aberdeen.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej