KATEGORI

Kalitje

Dyluftimi mes Xhakajve

Dy vëllezrit Xhakaj "kacafyten" në betejën e sotshme në skuadra kundërshtare, njëri me Shqipërinë, tjetri me Zvicrën.

Plisi e flamuri shqiptar pushtojnë stadiumin e Lens/Foto video

https://www.facebook.com/futboll.shqip.24/videos/1707729759444689/

Lens ngjyroset kuq e zi

Qyteti francez ku luan sot kombëtarja jonë pushtohet nga ngjyrat e flamurit, qindra tifozë vërshojnë nëpër rrugët e qytetit të veshur me fanellat e kombëtares Kuq...

Ndeshja Zvicër-Shqipëri, uron Ambasada amerikane

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës uron kuq e zinjtë sot për përballjen e parë në Euro 2016. Urimi për kombëtaren shqiptare: “Suksese...

Fanella gjigande e “kuq e zinjve” në Kalanë e Elbasanit

Grupimi “Vlerat e Shqipërisë” kanë vendosur  fanellën e kombëtares me numër 10 të Armando Sadikut në kalanë e qytetit të Elbasanit. Ky futbollist është...

Foto/ Nis prishja e stadiumit “Qemal Stefa”

Stadiumit historik kombëtar “Qemal Stafa” duket se i ka ardhur fundi. Ka nisur sot zyrtarisht prishja e tij, mbi të cilin do të ndërtohet...

Largohet Agostineli, Sormani një tjetër italian për Partizanin

Përfundon aventura e Agostinelit në krye të Partizanit, por skuadrën e kuqe do ta drejtojë në aventurën e rradhës në një nga kupat e...

Kukësi, merkato alla-Dervishi

Sindrit Guri goditja e parë e verilindorëve, pas një sezoni të jashtëzakonshëm me 20 gola të shënuar tek Korabi Largimi i Klodian Duros nga stoli...

Kombëtarja në sytë e të huajve…

The Daily Mail: “Dikur Shqipëria njihej për Nënë Terezën, por asnjëherë për futbollin” Menjëherë sapo ka përfunduar fushata eleminatore dhe u bë fakt i kryer...

Cristiano Ronaldo fiton cmimin e parë ende pa nisur Europiani

Ylli portugez ka fituar çmimin e parë në rrjetet sociale, si futbollisti më i ndjekur. Kur flitet për imazhin dhe për ndjekës Ronaldo nuk...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...