AUTHOR NAME

Klodiana

32925 POSTIME
1 Komente

34 vjeçari vritet me thikë në bark, humb jetën në spital

Një 34 vjeçar mbeti i vrarë me thikë mbrëmjen e 17 korrikut 2016 në Kamëz. Ngjarja është shënuar rreth orës 22:05 në rrugën “Parisi”. Policia...

Gruaja vret me sopatë burrin në gjumë, vetëdorëzohet

Një krim i rëndë në familje është shënuar në fshatin Barbullush të bashkisë Vau i Dejës në Shkodër. Mësohet se shtetësja, Mirela Buzalli 35 vjeçe...

Fytyra më e bukur në botë

Ish-bashkëshortja e Johnny Depp ka fytyrën më të bukur në botë sipas shkencës. Fytyra e Amber Heard është 91.85% e ngjashme me “Greek Golden...

Llalla emëron drejtuesit në disa Prokurori në vend

Kryeprokurori Adriatik Llalla ka emëruar disa drejtues të rinj në disa Prokurori në vend. Kështu, në krye të Prokurorisë së Tropojës është emëruar Artur Ismailukaj,...

Totti dhe Ilary Blasi “arratisen” në Sardenja

Pushime në çift për Ilary Blasi dhe Francesco Totti, pas relaksit në Sabaudia me gjithë familjen, prezantuesja e BB në Itali dhe kapiteni i...

Bushati: Nishani shkeli në mënyrë të paprecedentë ceremonialin e shtetit

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i kërkon Presidentit të Republikës, Bujar Nishani që të sqarojë opinionin publik në lidhje me shkeljen e ceremonialit të...

Jahtet e Messi-t dhe Ronaldo-s vetëm 20 metra larg në Ibiza

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi të dy po i kalojnë pushimet në Ibiza me familjet e tyre, edhe pse njëri i zhgënjyer se nuk...

Asgjësohen 14.530 bimë narkotike në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Shtetit ka asgjësuar 14.530 bimë narkotike në disa rrethe të vendit. Burime zyrtare bënë me dije se...

Bashkia drejt përfundimit të punimeve te ish-Fusha e Aviacionit

Rikualifikimi urban në njësinë 7 në kryeqytet është drejt përfundimit. Kjo falë bashkisë së Tiranës e cila ka bërë të mundur që 5 mijë...

Zyrtare N’ Golo Kante transferohet tek Chelsea

Pas shumë thashethemeve vjen edhe zyrtarizimi. Mesfushori francez N’ Golo Kante është transferuar tek londinezët e Chelsea. Lajmi është bërë i ditur nga sajti zyrtarë...

Latest news

Shtrenjtimi i energjisë, Kuvendi i Kosovës sot në seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme lidhur me paralajmërimet për shtrenjtimin e energjisë elektrike. Në rend dite është vetëm një...

ISHP thirrje qytetarëve: Lexoni rregullat e sigurisë para se të dilni

Vendi është përfshirë nga temperaturat nën zero. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë apel qytetarëve të kenë kujdes, të vishen trashë, të pastrojnë...

Rënie temperaturash dhe reshje bore, parashikimi i motit për sot

Nga temperatura të ulëta dhe ngrica do të karakterizohet moti në vendin tonë ditën e sotme. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe...

Me qese akulli në tendinën e Akilit, dëmtimi i Ibra-s frikëson tifozët

Ibrahimovic u largua nga fusha në minutën e 25′ të takimit Milan-Juventus. Ai u detyrua të zëvendësohej për shkak të një problemi duke habitur...

Vijon acari, e marta shënon ditën më të ftohtë, moti ‘zbutet’ të premten

Dita e martë pritet të jetë dita më e ftohtë e javës dhe e muajit. Nesër temperaturat do të vijojnë të zbresin, por të...