AUTHOR NAME

Klodiana

31462 POSTIME
1 Komente

Asgjesohen 10.000 rrënjë kanabis në fshatin Ramicë

Vijon operacioni policor antikanabis në jug të vendit. Policia e Vlorës ka asgjesuar 10.000 rrënjë bimë narkotike të llojit “Cannabis sattiva” në fshatin Ramicë,...

Anglishtja më e përzgjedhura, në provimin e lëndëve me zgjedhje

Me përfundimin e lëndevë me zgjedhje, maturanët mbyllën proçesin e maturës shtetërore. Zv/Ministrja e Arsimit ka monitoruar shkollat në qarkun e Tiranës për mbarëvajtjen...

Ashton Kutcher dhe Mila Kunis ndajnë “detyrat e shtëpisë” gjatë shtatëzanisë së saj

Mila Kunis dhe Ashton Kutcher janë kaq të lumtur që do të behen prindër për here të dytë. Një informator që ndodhet pranë çiftit hollywoodian,...

Jenna Dewan Tatum rrëfen sekretet nga martesa me Channing Tatum

Jenna Dewan Tatum dhe bashkëshorti i saj Channing janë bëre për njëri-tjetrin! Gjithçka thuajse e kanë të përbashkët duke nisur që nga kërcimi, aktrimi, mënyra...

De Biasi: Do vazhdoj si trajner i Kombëtares

Ndalesa e fundit e ekipit të Kombëtares kuq e zi sa i takon nderimeve zyrtare ishte Kryeministria. Duke folur në pritjen zyrtare, trajneri i kuqezinjve...

Rama, premtime dhe batuta për kombëtaren

Pas Bashkisë së Tiranës dhe Ministrisë së Jashtme, Kombëtarja u prit në godinën e Qeverisë nga kryeministri Edi Rama. Në fjalën e mbajtur para të...

Vdes 35-vjeçari shqiptar, e zë objekti me peshë 4.4 ton

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali, kur ka humbur jetën një 35 vjeçar shqiptar. Viktima është shtetasi Xhetan Ilnica dhe sipas medieve italiane,...

Një tjetër ekip ka prekur tokën mëmë pas një misioni të përmbushur me sukses.

Ndërsa e gjithë vëmendja e shqiptarëve sot ishte përqëndruar tek mbërritja e kuqezinjve në Tiranë, një tjetër ekip ka prekur tokën mëmë pas një...

Kombëtarja pajiset me pasaporta diplomatike

Djemtë e kombëtares janë ambasadorë shqiptarë. Sot ata kanë aplikuar dhe për pasaporta diplomatike dhuratë kjo nga kryeministri Edi Rama menjëherë pas fitores me Rumaninë. Ministri...

Ëndërra mbaroi, Kombëtarja Shqiptare kthehet në shtëpi

Kombëtarja shqiptare tashmë zyrtarisht ka mbyllur Evropianin e parë të saj dhe e ka prerë biletën e kthimit. Barazimi i hungarezëve 3-3 ndaj Portugalisë...

Latest news

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...