AUTHOR NAME

Klodiana

29815 POSTIME
1 Komente

Regjisori Roland Sejko nominohet me titullin “Kavalier i Urdhërit të Yllit të Italisë”

  Presidenti i Republikës Italiane, Sergio Mattarella, me propozim të Ambasadës italiane në Tiranë, është nominuar me titullin “Kavalier i Urdhrit të Yllit të Italisë”...

Përplaset për vdekje 37 vjeçarja, shoqërohej nga dy fëmijët e mitur

Një grua ka humbur jetën në një aksident tragjik rrugor në Tiranë. Nëna e dy fëmijëve, 37 vjeçarja me inicial Dh. P, u përplas...

Elvana Gjata në koncertin e Beyonce

Elvana Gjata ka qënë më afër se kurrë divës së muzikës Pop, Beyonce. Dihet që Elvana është fanse shum e madhe e Beyonce. Këngëtarja shqiptare...

Linda Halimi mendon kthimin në Shqipëri

Pjesëmarrja në “American Idol” i hapi padyshim shumë dyer Linda Halimit. Megjithatë, këngëtarja mund të kthehet në Shqipëri. Këtë e ka bërë të ditur përmes një...

Lu takim me Berishën e Bashën për “Drejtësinë”

Ambasadori amerikan Donald Lu, vijon me intensistet takimet në përpjekje per të bindur politikën për reformën në drejtësi. Ish-kryeministri Sali Berisha, la në mes mbledhjen...

Shalsi shpjegon pse ndryshoi mendim për importin e mbetjeve

Ambientalistët janë të ndarë në dy grupime kur bëhet fjalë për importin dhe riciklimin e mbetjeve në vendin tonë. Ndërsa Nisma e deputetëve të maxhorancës...

Meta takoi kryeministrin Gjukanoviç, i dorëzon “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Kryetari i kuvendit Ilir Meta, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Mal të Zi zhvilloi takime me krerët më të lartë të...

Ancelotti nis stërvitjen e parë si trajner i Bayern-it

Pas zyrtarizimit dhe mbylljes së gjithë procedurave  trjaneri Carlo Ancelotti ka nisur seancën e parë stërvitore me Bayernin. Qindra tifozë ishin mbledhur për të ndjekur...

Channing Tatum dhe Jena Dewan festojnë 11-vjetorin

Channing tatum dhe bashkëshortja e tij Jena, sot festojnë 11 vite në krahët e njëri-tjetrit, dhe po ashtu 12 Korriku shënon edhe përvjetorin e...

Lil Wayn uron Cristiano Ronaldon për fitoren e Europianit

Reperi amerikan Lil Wayn uron mikun e tij, futbollistin Cristiano Ronaldo pas fitores së Europianit. Wayn shkruan në rrjetin social Facebook  “Urime Cristiano Ronaldo...

Latest news

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (Film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://youtu.be/ZlIMlJ1hhGE

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...