AUTHOR NAME

Klodiana

27171 POSTIME
1 Komente

Rama: Ligji, për një Shqipëri më të pastër

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale ndaj protestës së sotme kundër ligjit të importit të mbetjeve. Ai shkruan: “Çdo qytetari mes protestuesve sot...

Dhomat e huaja e vendase kundërshtojnë ashpër: Anëtarësimi me detyrim rrit barrën fiskale për bizneset, i jashtëligjshëm

Me gjithë përpjekjet nga biznesi për të shtuar transparencën dhe përgjegjshmërinë e palëve, proçesi dhe ligji i miratuar nuk pasqyroi konsultimet e zhvilluara në...

Thaçi javën e ardhshme viziton zyrtarisht Tiranën

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të vizitojë zyrtarisht Shqipërinë. Gjatë qëndrimit në Shqipëri, Thaçi pritet të takohet me krerët e shtetit, që...

Boksieri vdes në spital disa orë pas knockout

Një boksier skocez ka vdekur pasi ra dy herë në tapet gjatë një ndeshje në Glasgou. Mike Towell u nxorr nga ringu pas raundit të pestë të...

Protesta kundër importit të plehrave/ Shalsi: Po përhapet panik, lexoni ligjin

Ja reagimi i deputetit socialist, Eduart Shalsi, për protesten kundër importit të plehrave. “Ligji i mbetjeve ka 8 amendamente të përmirësuara. Ne nuk tradhëtojmë interesat e...

Rama: Do të rrisim rrogat dhe pensionet, s’do të mbeten thjesht shifra në letër

Në fjalimin e tij Edi Rama tha se do të rrisim rrogat dhe pensionet, dhe s'do të mbeten thjesht shifra në letër. Rama tha se :...

Çështja Çame/ stuhi në shtypin grek

Deklarata e Komisionerit Johannes Hahn në lidhje me Çështjen Çame ka shkaktuar stuhi në mediat kryesore greke. Po kështu, fjalimi i djeshëm i mbajtur në...

Gjenden pikturat e Van Gogh

Janë gjetur në Itali dy pikturat të Van Goghut, të vjedhura në Amsterdam më shumë se një dekadë më parë. Policia ka bërë të mundur gjetjen...

Ka përfunduar shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri- Spanjë

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, shitja e tyre ka përfunduar nëntë ditë para sfidës. Konfirmimin e ka dhënë një prej drejtuesve të institucionit...

Latest news

Dibër/ Topat me lekë për blerje votash, arrestohen dy militantët e PS (Film)

Një makinë me rreth 5 milionë lekë të vjetra të destinuara për blerjen e votës, është bllokuar dje nga mbështetësit e opozitës në zonën...

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...