AUTHOR NAME

Klodiana

26298 POSTIME
1 Komente

PS: Anëtari i kryesisë së PD hyn në QV 1212, konfliktohet me vëzhguesit

Një tjetër incident është regjistruar gjatë procesit të votimit në Dibër. Partia Socialiste ka denoncuar se është bllokuar procesi i votimit në Qendrën e...

20 notarë të huaj kalojnë me not ngushticën e Korfuzit

Notarë nga Britania dhe Franca, dje kaluan me not ngushticen e Korfuzit, si pjesë e një aktiviteti ndërkombëtar të organizuar nga Agjencia Kombëtare e...

Kurban Bajramit, KMSH: Të shtohet mirëkuptimi!

Besimtarët mysliman kremtojnë në 12 shtator, Kurban Bajramin. Festë që mbart simbolin e sakrificës duke bërë kurban dhe shpreh devotshmërinë  besimtarëve për të ardhura...

Braçe: Kjo që po ndodh në Dibër është e pashembullt

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, thekson se ajo që po ndodh në Dibër është e pashembullt, duke renditur dy arsye. E para sipas Braçes...

Denoncimi i PS: Votuesi i PD fotografon votën në Melan

Shtabi elektoral i kandidatit të koalicionit të majtë denoncon fenomenin e fotografimit të votës në qendrën e votimit nr.1130, në fshatin Pekë të njësisë...

PS – Komisionerët e PD materiale propagandistike në qendrat e votimit

PS denoncon se në disa qendra votimi komisionerët e Partisë Demokratike kaën shkelur përcaktimet e kodit zgjedhor, duke ekzspozuar në ambientet e brendshme materiale...

Nikolla: Edhe në raundin e dytë mund të fitohen 10 degë

Ministrja e Arsimit, Linda Nikolla tha se maturantët që janë shpallur fitues në raundin e parë do të mund të regjistrohen nga data 13...

PD: Shefi i Krimeve të Rënda në Dibër po shpërndan lekë për vota

Shtabi Elektoral i Partisë Demokratike akuzon shefin e krimeve të rënda në Drejtorinë e Policisë Dibër se po shpërndan lekë në këmbim të votave...

Goditet Barça, mundet nga Alaveshi/ Reali me 3 pikë më shumë

Barcelona  është thyer në shtëpi nga debutuesit e Alavesh me rezultatin 2-1. Edhe pse me Messin dhe Suarezin në fushë në 30 minutat e fundit...

Luan Rama: Hetim të thellë për dhunimin e biznesmenit libanez

Duke e konsideruar si akt tepër të rëndë dhunimin e biznesmenit libanez dje në Rinas, sekretari i Përgjithshëm i Lëvizje Socialiste për Integrim, Luan...

Latest news

21 viktima humbin jetën për shkak të COVID-19, mes tyre edhe një 35 vjeçar, rritet numri i infektimeve të reja

Shifra tragjike janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, pasi 21 persona kanë humbur jetën për shkak të COVID-19, duke e...

Ngjarje tragjike/ Gruaja hidhet nga pallati në “Don Bosko” të Tiranës, ndërron jetë

Një grua 30-vjeçare i ka dhënë fund jetës së saj, pasi u vetëhodh nga kati i 3-të i pallatit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen...

Mbërrijnë vaksinat ruse në Maqedoni

Mesditën e sotme arritën në Maqedoninë e Veriut 3000 dozat e para të vaksinës ruse “Sputnik V”. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe ambasadori...

“Pas takimit me Edi Ramën…”, Alfred Peza: Refuzova të kandidoj për deputet, nuk është për mua ajo karrige në këtë fazë të jetës

Alfred Peza ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e listës zgjedhore të 25 prillit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, gazetari tregon...

Fitoi betejën me Covid-19, Ardit Gjebrea rikthehet në ekran, ka një mesazh për të gjithë shqiptarët

Moderatori i njohur Ardit Gjebrea, ka fituar betejën me koronavirusin. Lajmin e bëri të ditur vetë ai më herët nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...