AUTHOR NAME

Klodiana

25504 POSTIME
1 Komente

Zgjedhjet, Rama: Ditë e rëndësishme për të ardhmen e Dibrës

Ditë shumë të rëndësishme për të ardhmen e Dibrës. Kështu i cilësoi kandidati i ASHE për bashkinë e Dibrës, Muharrem Rama, zgjedhjet e pjesshme...

Emigranti tmerron avionin: “Allahu-akbar, vdekja po vjen”

Disa pushues janë detyruar të përjetojnë 2 orë fluturimi të tmerrshme, pasi një emigrant pasagjer vazhdimisht bërtiste “Allahu Akbar” dhe “vdekja po vjen”. Fëmijët shpërthyen...

Kreu i Tatimeve Dibër mohon akuzat për blerje votash në Maqellarë

Drejtori i Tatimeve të Dibrës, Dionis Imeraj,  reagon ndaj akuzave të Partisë Demokratike për blerje votash në Maqellarë. Përmes një reagimi në fb, ai...

PD: Mazhoranca, para, miell dhe shantazh ndaj votuesve të Dibrës

Përmes një deklarate për mediat, Shtabi Elektoral i Partisë Demokratike thotë se ka marrë informacion për shpërndarjen e parave, thaseve me miell si dhe...

Qytetarët e Dibrës zgjedhin sot kreun e ri të Bashkisë

Prej orës 07:00 të mëngjesit të sotëm (e dielë, 11 shtator 2016) qytetarët e Dibrës i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur...

Basketboll, Shqipëria mundet nga Gjeorgjia me 20 pikë diferencë

Një fitore e vuajtur e kombëtares mike, që edhe pse me shumë yje në përbërje, nuk arriti të dominojë në fushë, siç pat bërë...

Dibër – KQZ: Në një QV nuk ka nisur votimi, po zëvendësohet vula e humbur

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve informon se në të gjithë Qendrat e Votimit te Bashkise Diber ka filluar proçesi votimit. Përjashtim bën QV e njësisë administrative...

Dënimi i “Skënderbeut”, Bode: E turpshme përfshirja e emrit tim!

Deputeti i Partisë Demokratike, Ridvan Bode ëshë shprehur i habitur në lidhje me përmendjen e emrit të tij pas vendimit të dënimit të klubit...

Përplasen PS e PD në Dibër/ Dhunohet administratori

Është nxehur fushata në Diber vetëm 3 ditë para se atje të votohet për kryetarin e ri të bashkisë. PS denoncoi dhunimin e administratorit...

Slogani ‘profetik’ i kafes së Clooney-t thyen rekordet

Nespresso, çfarë tjetër? Ky është slogani i një reklame të George Clooney që ka qenë gati profetik. Në Mbretërinë e Bashkuar, pustinat me qumësht për...

Latest news

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...