Autor: Klodiana

Kalitje / Nga Klodiana -

Islanda fiton në minutën e fundit

Një lojë plot emocione sa ajo e Portugalisë dhe Hungarisë ishte dhe sfida tjetër e grupit F, Islande-Austri. Fati i ndeshjes u vendos në minutën e fundit, kur Islanda nëpërmjet…

Telegrama / Nga Klodiana -

PD lajmëron padi për Ministrinë e Brendshme

Partia Demokratike lajmëron kallëzim në Prokurori për  Ministrinë e Brendshme, pasi siç thotë ajo ka penguar zbatimin e  ligjit të dekriminalizmit. Shkak është bërë informacioni me mangësi që ky dikaster…

Kalitje / Nga Klodiana -

Ronaldo i shuan shpresat Shqipërisë

Cristiano Ronaldo zgjohet pikërisht atëherë kur nuk duhet, rikthehet të bëjë Ronaldon në sfidën e fundit përballë Hungarisë duke na larguar zyrtarisht nga Kampionati Evropian. Ylli i Real Madrid përmbysi…

Kalitje / Nga Klodiana -

Levandoski lavdëron Granit Xhakën

Një nga dy sfidat që janë bërë të ditura tashmë është dhe Poloni-Zvicër përveç Itali-Spanjë. Ato do të ndeshen për raundin e dytë të 1/8 në këtë Euro 2016. Sulmuesi…