AUTHOR NAME

27-shi

4877 POSTIME
0 Komente

Stadiumin në Serbi e quajnë “Gjergj Kastrioti”, lumë komentesh në rrjetet sociale. Pritet reagimi i mikut të madh të Serbisë

Në Serbi janë tërbuar dhe shkak është bërë emërtimi i një stadiumi me emrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”. Në Google Map, stadiumi “Athletik” në zonën...

Rama flet për divorcet e së shkuarës: Në jetën private të gjithë janë të lirë të bëjnë çfarë të duan (film)

Ndërsa është shprehur me fat për bashkëshorten e tij Linda, Kryeministri Edi Rama gjatë intervistës në emisionin “Opinion” ka folur edhe për divorcet e...

Burri që i ka frikë gratë, prandaj i rreh?

Nuk i ka kapërdirë deklaratat në Tiranë të ushtrueses së detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani në Kuvendin e Shqipërisë. I janë errur sytë,...

Mbresëlënëse/ “Ylli i Betlehemit”: Pamje nga e gjithë bota

Miliona njerëz panë fenomenin që u shfaq pas gati 800 vjetësh. Nata e 21 Dhjetorit 2020 nuk ishte vetëm nata më e gjatë e vitit,...

E çuditshme/ RTSH dhe organizatorët e festivalit nuk e ftojnë fituesen e vjetshme, Arilena Arën as të dhurojë trofeun

Tradita e festivaleve në Shqipëri e do që fituesi i edicionit të kaluar të ftohet nga organizatorët për të performuar këngën fituese natën e...

“Kalova në botën tjetër, fola me babain që më ka vdekur” / Rrëfimi tronditës i grimieres së “VIP”-ave pas sfidës me COVID-19 (film)

Një grimiere, e cila ka qasje tek ata që konsiderohen “VIP”-a në Shqipëri, Merita Merja ka rrëfyer se u infektua me COVID-19 pas festës...

“Mira Rakacolli e zbukuron qytetin”/ Kel Demi ironizon Ardi Veliun: Dua të vë portretin e tij si zbukurim në studio (film)

Dita e sotme në “Abc-ja e mëngjesit” nisi me humor dhe batuta. Ndërsa moderatori Alban Musa po fliste për destinacionet më të bukura në...

E thotë Alfred Cako: Edi Rama është klonuar në SHBA

Alfred Cako thotë se kryeministri i vendit nuk është Edi Rama por një klon, edhe Putin është një klon dhe se kloni projektohet në...

Kampionati Kombëtar i Minifutbollit, Ekipi Çamëria triumfon në dy ndeshjet e para

Ekipi Çamëria kanë arritur të fitojnë dy ndeshjet e para në Kampionatin Kombëtar të Minifutbollit. Me fitoret e tyre, ata kanë lartësuar emrin e Çamërisë...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...