AUTHOR NAME

27-shi

2556 POSTIME
0 Komente

Ndërron historia, Shima kërkon pasaportë kosovare

Kombëtarja jonë e futbollit është e mbushur me futbollistë kosovarë, të cilët kanë një meritë të padiskutueshme në kualifikimin tonë në Euro 2016. Ndërsa...

Skënderbeu, lojë pas kuintave

Korçarët e Skënderbeut po e menaxhojnë më së miri potencën që të japin pesë tituj kampionë në radhë dhe kanë filluar të driblojnë mjaft...

Shokon Dani Alvesh: Futbollistët janë prostituta

Mbrojtësi I Barcelonës, Dani Alvesh, në një intervistë të tij nuk ka nguruar të bëjë deklarata shokuese. “Futbolli është I kalbur dhe I korruptuar,...

Adriano, Perandori i ri i Majamit

“Më ka munguar fusha e futbollit, emocionet e golit të shënuar, pra këto janë arsyet kryesore që më bën të rikthehen”, ka thënë Adriano...

Nishani, “futbollisti” i ri i Karabakut

Gjatë qëndrimit të tij në Azerbaixhan, ku ka marrë pjesë në Forumin Global, presidenti Bujar Nishani është vizituar edhe nga futbollisti ynë i Kombëtares,...

Manaj, Interi e paguan sa Elis Bakaj

Pas publikimeve të pagave të futbollistëve të Serisë A, lojtarët shqiptarë duken më të persekutuarit. Por ajo bie më shumë në sy është shpërblimi...

Gafa e FSHF-së, Ylli Shehu “Legjendë” si ish sulmues i Tiranës

Këta edhe kur nisen të të nderojnë e bëjnë sikur e kanë nga halli. Pasi e kishin harruar fare një ikonë të futbollit shqiptar,...

Korea e Veriut, futbolli i shpëton embargos

Drejtuesit e Fiorentinës kanë gjetur një gur të çmuar në regjimin komunist të Kim-Jong Un. Quhet Song Hyok Choe dhe do të bëhet futbollisti...

Takoni: Saki? Pa holandezët nuk do fitonte asgjë

Juventus është si Rozenborg, pasi fiton në Itali dhe asnjëherë në Champions”, ishte një deklaratë e djeshme e Arrigo Sakit, por që ka ngjallur...

Partizani, tani duhet një thes…

Lajmi që ka entuziazmuar të gjithë ata që ndjejnë për skuadrën e kuqe, por edhe njerëzit e futbollit në përgjithësi, ka të bëjë me...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...