AUTHOR NAME

27-shi

2389 POSTIME
0 Komente

Anglezët shpikin një tjetër Champions

Anglezët vazhdojnë ta konsiderojnë veten si shpikës të futbollit dhe ndoshta ky fakt u jep të drejtën të shpikin edhe metoda të reja përfaqësimi....

Europiani në bunker…

Sot ka filluar në Francë një takim mes përfaqësuesive të mbështetësve të skuadrave pjesmarrëse në Euro 2016, e organizuar nga Federata Franceze e Futbollit...

Derbi, mungon vetëm bilbili

Nëse futbolli shqiptar ende e ka një lloj kuptimi, sigurisht që një pjesë të mirë të arsyes e përbën fakti që herë pas here...

Sondazhi: Veliaj ka punuar mirë për 59 % të të pyeturve

Nga Eduard Zaloshnja Në kuadrin e serisë së sondazheve BAROMETËR, zhvillova në periudhën 13-19 shkurt një sondazh në zonat urbane të bashkisë së zgjeruar të...

Thirrje për Gjykatoren e Ferizaj më 30 shkurt!!!

Një qytetar ka raportuar në kallxo.com se është ftuar në Gjykatën Themelore në Ferizaj më 30 shkurt. Pasi e ka kqyrrur me shumë vëmendje kalendarin...

Doda: Muri s’lu, burri lu

Deputetja Mesila Doda ka vënë re një inkoherencë të vogël në deklaratat e kryeministrit Edi Rama për faktin në është apo jo feminist. Në rrjetin...

Ka profesionistë o Blend, por këta kërkojnë skllevër!

Nga Marjon Gorica Ndonëse shpesh herë mediatikisht ministra të kabinetit Rama apo dhe vetë zotëria e tij dalin e thonë që në Shqipëri nuk ka...

Borëpastruesja e Merushes (film)

Pas rreshjeve të borës që përfshinë të gjithë territorin shqiptarë, borëpastruesja e Merushes, (na falni, e Belindës), përballoi gjithë punën e shokëve! Ministrja e...

Latest news

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...