AUTHOR NAME

27-shi

2368 POSTIME
0 Komente

Europiani në bunker…

Sot ka filluar në Francë një takim mes përfaqësuesive të mbështetësve të skuadrave pjesmarrëse në Euro 2016, e organizuar nga Federata Franceze e Futbollit...

Derbi, mungon vetëm bilbili

Nëse futbolli shqiptar ende e ka një lloj kuptimi, sigurisht që një pjesë të mirë të arsyes e përbën fakti që herë pas here...

Sondazhi: Veliaj ka punuar mirë për 59 % të të pyeturve

Nga Eduard Zaloshnja Në kuadrin e serisë së sondazheve BAROMETËR, zhvillova në periudhën 13-19 shkurt një sondazh në zonat urbane të bashkisë së zgjeruar të...

Thirrje për Gjykatoren e Ferizaj më 30 shkurt!!!

Një qytetar ka raportuar në kallxo.com se është ftuar në Gjykatën Themelore në Ferizaj më 30 shkurt. Pasi e ka kqyrrur me shumë vëmendje kalendarin...

Doda: Muri s’lu, burri lu

Deputetja Mesila Doda ka vënë re një inkoherencë të vogël në deklaratat e kryeministrit Edi Rama për faktin në është apo jo feminist. Në rrjetin...

Ka profesionistë o Blend, por këta kërkojnë skllevër!

Nga Marjon Gorica Ndonëse shpesh herë mediatikisht ministra të kabinetit Rama apo dhe vetë zotëria e tij dalin e thonë që në Shqipëri nuk ka...

Borëpastruesja e Merushes (film)

Pas rreshjeve të borës që përfshinë të gjithë territorin shqiptarë, borëpastruesja e Merushes, (na falni, e Belindës), përballoi gjithë punën e shokëve! Ministrja e...

Latest news

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...