AUTHOR NAME

27-shi

2326 POSTIME
0 Komente

Sondazhi: Veliaj ka punuar mirë për 59 % të të pyeturve

Nga Eduard Zaloshnja Në kuadrin e serisë së sondazheve BAROMETËR, zhvillova në periudhën 13-19 shkurt një sondazh në zonat urbane të bashkisë së zgjeruar të...

Thirrje për Gjykatoren e Ferizaj më 30 shkurt!!!

Një qytetar ka raportuar në kallxo.com se është ftuar në Gjykatën Themelore në Ferizaj më 30 shkurt. Pasi e ka kqyrrur me shumë vëmendje kalendarin...

Doda: Muri s’lu, burri lu

Deputetja Mesila Doda ka vënë re një inkoherencë të vogël në deklaratat e kryeministrit Edi Rama për faktin në është apo jo feminist. Në rrjetin...

Ka profesionistë o Blend, por këta kërkojnë skllevër!

Nga Marjon Gorica Ndonëse shpesh herë mediatikisht ministra të kabinetit Rama apo dhe vetë zotëria e tij dalin e thonë që në Shqipëri nuk ka...

Borëpastruesja e Merushes (film)

Pas rreshjeve të borës që përfshinë të gjithë territorin shqiptarë, borëpastruesja e Merushes, (na falni, e Belindës), përballoi gjithë punën e shokëve! Ministrja e...

Latest news

Koalicioni “Aleanca për ndryshim”/ Basha: Sot siguruam fitoren e Shqipërisë

Pas arritjes së koalicionit "Aleanca për Ndryshim" mes PD dhe 13 aleatët e saj, kreu i PD, Lulzim Basha e ka cilësuar ditën e...

DASH e vlerësoi si ithtar të drejtësisë, qytetarët vërshojnë me komente në faqen e Ambasadës Amerikane: Ky është kriminel i komunizmit

DASH vlerësoi ditën e djeshme ish-kerun e KED-së, Ardian Dvorani si ithtar të reformës në drejtësi. Vlerësimin e Dvoranit e ka mirëpritur dhe Ambasada Amerikane...

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Atentati në Kamëz, Cukali dyshohet të jetë porositësi, si u vendos eksplozivi në makinë

Gjergj Cukali i arrestuar mbrëmjen e sotme për atentatin me eksploziv ndaj Gjon Memës dy javë më parë në Kamëz, dyshohet se ka pasur...