Autor: 27-shi

Kalitje / Nga 27-shi -

Lacio, largohen italianët e fundit

U deshën plot 15 vjet që të ndodhte sërish. Asnjë skuadër italianë në çerekfinalet europiane… janë zhdukur të gjithë. Dhe mbi të gjitha janë vetëm 3 ndeshje të fituara në…

Kalitje / Nga 27-shi -

Besnik Hasi në fije të perit…

Për Besnik Hasin duket se kanë përfunduar kohët e arta në krye të Anderlehtit. Ish-mesfushori i Kombëtares tonë, dikur i konsideruar si hero nga tifozët e tij, tashmë po kontestohet…

Kalitje / Nga 27-shi -

Iker Kasijas… koha mbaroi

Iker Kasijas nuk ka më asnjë ngjashmëri me atë që luante dikur për Realin e Madridit dhe në Portugali ku aktivizohet aktualisht kanë filluar t’i japin të drejtë bashkardhetarit të…

Kalitje / Nga 27-shi -

Anti-Juve, Reina ulërima nga Napoli

Portjeri i Napolit, Pepe Reina, është entuziazmuar aq shumë nga goli i tretë i Bajernit, i shënuar nga ish-shoku i tij i skuadrës, sa që nuk ka mundur të përmbahet,…

Kalitje / Nga 27-shi -

Arbitrat, komplot kundër italianëve

Marrota nuk e përmban veten dhe e gjen menjëherë pas ndeshjes njeriun që e eleminoi Juventusin nga Champions League. Drejtuesi i klubit bardhezi e ka drejtuar gishtin tek arbitri suedez…

Kalitje / Nga 27-shi -

Zbulohet hajmalia e Leiçesterit

Hajmalia e Leiçester, skuadrës angleze që po çudit botën është një murg budist, i cili prej tre sezonesh e ndjek rregullisht ekipin që po drejtohet tani nga Klaudio Ranieri. Madje…